Team List2019-06-24T20:34:30+00:00

2019 Participating Teams

Boys U10 4-H Soccer Club 4-H B2009 Pumitas OR
Boys U10 4-H Soccer Club 4-H B2010 McMinnville United OR
Boys U10 4-H Soccer Club 4-H B2010 Milan OR
Boys U10 Bend FC Timbers Bend FC Timbers B10 White OR
Boys U10 Summer Tournament Team Blue Lightning B2010 OR
Boys U10 Capital FC Timbers CFC Timbers 10B OR
Boys U10 Capital FC Timbers CFC Timbers 11B OR
Boys U10 Elko Elite FC Elko Elite FC NV
Boys U10 International Futbol Club IFC B2010 Santuario OR
Boys U10 Newberg Youth Soccer Newberg Pirates B2010 OR
Boys U10 Total Futbol Academy – SGV Total Futbol Academy – SGV B2010 CA
Boys U10 Woodburn FC Woodburn FC B10 Cougars OR
Boys U11 4-H Soccer Club 4-H B2009 Galacticos OR
Boys U11 4-H Soccer Club 4-H B2009 Roma FC OR
Boys U11 Bend FC Timbers Bend FC Timbers B09 Red OR
Boys U11 Capital FC Timbers CFC Timbers 09B Black OR
Boys U11 Capital FC Timbers CFC Timbers 09B Red OR
Boys U11 Eugene Timbers FC ETFC 09B Napoli Black OR
Boys U11 Eugene Timbers FC ETFC 09B Napoli Red OR
Boys U11 Eugene Timbers FC ETFC 09B Napoli White OR
Boys U11 FC Academicos FC Academicos B2009 OR
Boys U11 Hillsboro Soccer Club HSC 09B Bayern Red WB OR
Boys U11 Southside Soccer Club Southside 09B Bello OR
Boys U11 Stayton Soccer Club Stayton B2009 OR
Boys U11 Total Futbol Academy – SGV Total Futbol Academy – SGV B2009 CA
Boys U12 4-H Soccer Club 4-H B2008 McMinnville United OR
Boys U12 4-H Soccer Club 4-H B2008 Silverton United OR
Boys U12 4-H Soccer Club 4-H B2008 Tigres OR
Boys U12 4-H Soccer Club 4-H B2008 Villareal OR
Boys U12 Bend FC Timbers Bend FC Timbers B08 Black OR
Boys U12 Bend FC Timbers Bend FC Timbers B08 Red OR
Boys U12 Capital FC Timbers CFC Timbers 08B Mexicano OR
Boys U12 Capital FC Timbers CFC Timbers 08B Orozco OR
Boys U12 Eugene Timbers FC ETFC 08B Sevilla Black OR
Boys U12 Eugene Timbers FC ETFC 08B Sevilla Red OR
Boys U12 Futbol Cascade Club FCC Galaxy OR
Boys U12 Southside Soccer Club Southside 08B Tiempo OR
Boys U12 Total Futbol Academy – SGV Total Futbol Academy – SGV B2008 CA
Boys U12 United PDX United PDX 08B Black OR
Boys U13 4-H Soccer Club 4-H B2007 MFC OR
Boys U13 Capital FC Timbers CFC Timbers 07B Plechl OR
Boys U13 Capital FC Timbers CFC Timbers 07B Red Hafeni OR
Boys U13 Eugene Timbers FC ETFC 07B Rangers Red OR
Boys U13 FC Academicos FC Academicos B2007 OR
Boys U13 International Futbol Club IFC B2007 Huracan OR
Boys U13 Santos FC Santos FC B07 Cruz Azul OR
Boys U13 Silver Falls Soccer Club Silver Falls 07B Black OR
Boys U13 Total Futbol Academy – SGV Total Futbol Academy – SGV B2007 CA
Boys U13 United PDX United PDX 07B Premier OR
Boys U14 4-H Soccer Club 4-H B2006 Pioneers OR
Boys U14 4-H Soccer Club 4-H B2007 Elite OR
Boys U14 Bend FC Timbers Bend FC Timbers B06 White OR
Boys U14 Capital FC Timbers CFC Timbers 06B Black OR
Boys U14 Capital FC Timbers CFC Timbers 06B Red OR
Boys U14 Capital FC Timbers CFC Timbers 06B White OR
Boys U14 Eugene Timbers FC ETFC 06B Bayern Red OR
Boys U14 Eugene Timbers FC ETFC 06B Bayern White OR
Boys U14 Summer Tournament Team Giants B2006 WA
Boys U14 Oregon Trail Futbol Club OTFC 06B Crew OR
Boys U14 Pacific FC Pacific FC B06 Rangers WA
Boys U14 Total Futbol Academy – SGV Total Futbol Academy – SGV B2006 CA
Boys U14 Tri-Cities FC Tri Cities FC B2006 WA
Boys U14 Woodburn FC Woodburn FC B06 Cachorros Volt OR
Boys U15 4-H Soccer Club 4-H B2005 Torritos FC OR
Boys U15 Capital FC Timbers CFC Timbers 05B Red OR
Boys U15 Eugene Timbers FC ETFC 05B Marseille Red OR
Boys U15 FC Academicos FC Academicos B2005 OR
Boys U15 Oregon Premier FC Oregon Premier FC B05 OR
Boys U15 United PDX United PDX 05B Black OR
Boys U15 Woodburn FC Woodburn FC B05 Cosmos OR
Boys U15 Woodburn FC Woodburn FC B05 Romitas Jr OR
Boys U16 AYSO Region 149 AYSO Riptide OR
Boys U16 Capital FC Timbers CFC Timbers 04B Boyd OR
Boys U16 Capital FC Timbers CFC Timbers 05B Black OR
Boys U16 Newport United Newport United OR
Boys U16 Oregon Trail Futbol Club OTFC 04B Strikers OR
Boys U16 Pacific FC Pacific FC B05 Rangers WA
Boys U17 4-H Soccer Club 4-H B2003 Chelsea Pedro OR
Boys U17 Capital FC Timbers CFC Timbers 03B Red OR
Boys U17 Capital FC Timbers CFC Timbers 04B Baez OR
Boys U17 Summer Tournament Team Coras FC B2004 WA
Boys U17 River Premier Soccer Club RPSC River B03 OR
Boys U17 United PDX United PDX 04B Premier Black 1 OR
Boys U17 United PDX United PDX 04B Premier Black 2 OR
Boys U17 Woodburn FC Woodburn FC B03 Real Madrid OR
Boys U19 4-H Soccer Club 4-H B2003 Panthers OR
Boys U19 Brookings United Brookings B02 Bruins OR
Boys U19 Cascade Rush FC Cascade Rush 03B OR
Boys U19 Capital FC Timbers CFC Timbers 01/02B Black Rust OR
Boys U19 Elko Elite FC Elko Elite FC B01 NV
Boys U19 Hillsboro Soccer Club HSC 01B Bayern WB OR
Boys U19 Mining City FC/Butte Soccer Club Mining City FC Orange SE MT
Boys U19 Newport FC Newport FC OR
Boys U19 Southern Oregon Soccer Academy SOSA B03 Pirates OR
Boys U19 Wenatchee Valley United Wenatchee United SC Deportivo Teca 01 WA
Boys U19 Westside Timbers WT 01B Copa TS OR
Boys U19 Westside Timbers WT 02B Copa TS OR
Boys U19 Westside Timbers WT 03B Copa TS OR
Girls U10 Capital FC Timbers CFC Timbers 10G Agee Silver OR
Girls U10 Capital FC Timbers CFC Timbers 10G Red Agee OR
Girls U10 Kidsports Kidsports G2010 Challengers OR
Girls U10 Keizer Soccer Club KSC Barracudas OR
Girls U10 Newport United Newport Rippin Surf OR
Girls U10 Southeast Soccer Club SESC 2010G Phoenix Blue OR
Girls U10 Southside Soccer Club Southside 10G OR
Girls U10 Total Futbol Academy – SGV Total Futbol Academy – SGV G2010 CA
Girls U11 Bend FC Timbers Bend FC Timbers G09 White OR
Girls U11 Capital FC Timbers CFC Timbers 09G Black OR
Girls U11 Oregon Trail Futbol Club OTFC 09G Flash OR
Girls U11 United PDX United PDX 10G OR
Girls U12 Bend FC Timbers Bend FC Timbers G08 Red OR
Girls U12 Bend FC Timbers Bend FC Timbers G08 White OR
Girls U12 Capital FC Timbers CFC Timbers 08G Black OR
Girls U12 Capital FC Timbers CFC Timbers 08G Red OR
Girls U12 Capital FC Timbers CFC Timbers 09G Red Anaya OR
Girls U12 Eugene Timbers FC ETFC 08G Sunderland Red OR
Girls U12 Southside Soccer Club Southside 08G Tiempo OR
Girls U12 Stayton Soccer Club Stayton Girls OR
Girls U12 South Tacoma United Soccer Club STU Evolution G08 WA
Girls U12 United PDX United PDX 08G South Black OR
Girls U13 Cascade Rush FC Cascade Rush 07G OR
Girls U13 Capital FC Timbers CFC Timbers 07G Black OR
Girls U13 Oregon Trail Futbol Club OTFC 07G Fury OR
Girls U13 Santos FC Santos FC G07 City United OR
Girls U13 Southside Soccer Club Southside 07G Evans OR
Girls U14 Cascade Rush FC Cascade Rush 06G OR
Girls U14 Capital FC Timbers CFC Timbers 06G Black OR
Girls U14 Capital FC Timbers CFC Timbers 07G Red Reis OR
Girls U14 Southside Soccer Club Southside 06G Tiempo OR
Girls U14 Woodburn FC Woodburn FC G06 Thunder OR
Girls U15 Capital FC Timbers CFC Timbers 05G Red Cruz OR
Girls U15 Capital FC Timbers CFC Timbers 06G Red OR
Girls U15 Pacific FC Pacific FC G05 Fury WA
Girls U15 Pelada Football Academy PFA G05 Esperance OR
Girls U15 Southside Soccer Club Southside 05G Tiempo OR
Girls U15 Woodburn FC Woodburn FC G05 Strikers OR
Girls U19 Albany United Football Club Albany United Mckenzie Strykers OR
Girls U19 Cascade Rush FC Cascade Rush 03G OR
Girls U19 Capital FC Timbers CFC Timbers 01G Black Anaya OR
Girls U19 Capital FC Timbers CFC Timbers 03G Red OR
Girls U19 Capital FC Timbers CFC Timbers 04G Red OR
Girls U19 Capital FC Timbers CFC Timbers 04G Thorns OR
Girls U19 Eugene Timbers FC ETFC 02G Force Red OR
Girls U19 Oregon Trail Futbol Club OTFC 03G Fusion OR
Girls U19 TFA Willamette TFA Willamette 2004G OR
Girls U19 Woodburn FC Woodburn FC G04 Lightning OR

Champion Photos

2019 Champion Photos will be posted by July 15